Po České Kanadě

Česká Kanada je protkána hustou sítí cyklotras, turistických tras a též lesních a polních komunikací. Několik tipů na cyklostezky najdete na této stránce. Apartmány U Zlaté rybky najdete v blízkosti České Kanady, II. apartmány v Kardašově Řečici už se nacházejí v této oblasti.

Číselně značené cykloturistické trasy

Cyklotrasa č.32 páteřní trasa Greenways Praha - Vídeň

Trasa vedoucí od Prahy přes Červenou Lhotu, prochází přímo městem (okrajovou částí, nicméně poblíž centra) a pokračuje dále směrem na Novou Bystřici a dále na Slavonice.

Cyklotrasa č.321

Tato trasa vede od Dolního Skrýchova do Dolní Radouně, Kostelní Radouně a odtud až do Nové Včelnice. V úseku Dolní Skrýchov - Kostelní Radouň tvoří alternativu trase č. 1237.

Cyklotrasa č.1113 Greenway řemesel a vyznání

Vede od centra města podél rybníka Vajgaru, dále Denisovou ulicí směrem na Jindřiš a dále až do Telče. Její celková délka je 48 km.

Cyklotrasa č.1148 Greenway Rožmberského dědictví

Severní část této trasy vede z J. Hradce od sv. Jakuba kolem letiště přes Děbolín až do vsi Studnice, kde se napojuje na stezku č. 32. Celková délka je 9 km.

Cyklotrasa č.1236 Greenway Rožmberského dědictví

Jižní část trasy vede od kraje města (od Lišného dvora), kde se odpojuje od trasy č. 32 a směřuje přes Políkno směrem na Jemčinu. Délka trasy je 26 km.

Cyklotrasa č.1237

Trasa vedoucí z města směrem na Dolní Skrýchov, odtud do Horního Skrýchova a dále kolem Lovětína do Kostelní Radouně. Odtud pokračuje do Horní Radouně a dále do Mnichu. Celková délka je 27 km.

Cyklotrasa č.1241

Trasa začíná v centru města, pokračuje přes místní část Otín a vede skrze Českou Kanadu až do Českého Rudolce. Její délka je 35 km.

Okruh mezi Českou Kanadou a Třeboňskem

Fyzicky nenáročná trasa s občasnými kopečky. Vede na rozhraní České Kanady a Třeboňska, takže stoupání je průměrné. Singletrack je technicky dost náročný.

Okruh můžete začít na několika místech. Z Číměře nebo například ze Stráže nad Nežárkou. Největším lákadlem je zhruba pětikilometrový singletrack, podél toku Nežárky. I když místy ponesete kolo, o technicky zajímavá místa není nouze.

Trasa:

 • Číměř - Sedlo - vrch Kovář - po silnici až k hájovně
 • vrch Kovář  - Pod Homolkou - Pod smírčím vrchem - po modré tur. značce
 • Pod smírčím vrchem - Libořezy - Stráž n. Nežárkou -po žluté
 • Stráž n. Nežárkou - Lásenice -po žluté
 • Lásenice - Číměř - po silnici č. 149

Na horském kole srdcem České Kanady

Trasa je poměrně lehká a není příliš dlouhá. Terén je kopcovitý, takže se připravte na občasné stoupání. Celý okruh vede po turistických trasách, takže některé úseky budou perné. První část vede po modré turistické značce a ta druhá po červené.

Trasa

 • Český Rudolec - Stoječín - Nad ryb. Pstruhovcem - U Vítiněvsi - po modré
 • U Vítiněvsi - Kaproun - Zvůle  - Terezín - Český Rudolec - po červené

Zajímavá místa podél trasy:
Hrad Landštejn, Rybník Zvůle, Vodni pila Penikov

Z České Kanady do Rakouska

Okruh můžete začít v Nové Bystřici nebo na Landštejně, vede po turistických trasách - zelená, modrá, žlutá.

Trasa

 • Nová Bystřice - Sev. bod Rakouska - U Prokopského kříže - po zelené
 • U Prokopského kříže - U Nové Vsi - Kačležský rybník - po modré
 • Kačležský rybník - Senotín - Landštejn - po žluté
 • Landštejn - Klášter - Albeř - Nová Bystřice - po modré

Krátký výlet na Červenou Lhotu

Celková délka trasy je cca 34 km.

Vydejte se po trase č. 1148 směrem k letišti, odtud přes Děbolín a Velký ratmírov až do vsi Studnice. Tam se napojte na trasu č. 32, přes Pluhův Žďár až na Čevenou Lhotu. Zpět se vracíte opět po č 32 přes Pluhův Žďár až do Studnice, kde ale pokračujete dále po č. 32 až do J. Hradce.

Krátký okruh Rožmberského dědictví

Celková délka trasy je cca 20 km.

Z J. Hradce se vydáte po cyklotrase č. 1236 směrem do Políkna a odtud do Plavska. Cesta po silnici je poměrně nenáročná. Z Plavska pokračujete po trase do Hatína. Tam zamíříte zpět do J. Hradce buď přes Stajku, nebo menší oklikou po silnici přes Roseč, Ratiboř a Matnou.

Výlet na Lásenickou tvrz

Celková délka trasy je cca 25 km.

Z města se vydáte po trase č. 32 směrem na Horní a Dolní Žďár. Pokračujete po stezce (která vede střídavě po silnicích a po polních cestách) přes Malíkov nad Nežárkou do Nové vsi. Kousek za ní však trasu opustíte a odbočíte po č. 1117 směrem na Lásenici. Odtud se vydáte podél žluté pěší po silnici do Vydří. Odtud lze buď do Políkna nebo do Poště; v obou případech se napojíte na trasu č. 1236 vedoucí až do J. Hradce. V průběhu cesty jsou k dispozici hospůdky a občerstvení.

Na skok do Kanady

Celková délka trasy je cca 38 km.

Vyjedete z J. Hradce po trase č. 32 a budete se jí držet až k rozcestí za Novou Vsí. Tam se odpojíte na trasu č. 1117 směrem na Číměř a Matějovec. Projedete přes Bílou a Číměř až do Dobré Vody, kde opět změníte směr a vydáte se po trase č. 1119 na sever do Kunějova. Kousek za Kunějovem se potkávají trasy 1119 a 1241, vy se vydáte po č. 1241 kolem Kačležského rybníka do Kačleh a dále do Hrutkova a odtud až do J. Hradce.

Ratmírovský okruh

Celková délka trasy je cca 28 km.

Cesta vás zavede do rekreačního letoviska Malý Ratmírov a zpět. Vyjdete po trase č. 1113 a budete se jí držet celou cestu až do Malého Ratmírova. Vyjedete do kopce až za něj a ve Vlčicích odbočíte na trasu č. 1115. Ve Střížovicích však tuto trasu opustíte a vydáte se op č. 1242 kolem Krvavého rybníku, přes Hospříz až k rozcestí na Kačlehy, kde nám cestu do J. Hradce převezme trasa č. 1241.

Radouňský a Skrýchovský okruh

Celková délka trasy je cca 21 km.

Přes dvě radouně a dva Skrýchovy vás zavede krátký výlet, který začínáte vyjetím z města směrem do Dolního Skrýchova. Zde se vydáte po trase č. 321 do Dolní Radouně a odtud do Kostelní Radouně. Po krátkém souběhu tras č. 321 a č. 1237 (směrem na Novou Včelnici) se na rozcestí odpojíte na č. 1237 a pojedete na jih kolem Lovětina a kousek podél dráhy úzkorozchodné železnice do Horního Skrýchova. Z nějd do Skrýchova Dolního a jste opět na okraji J. Hradce, kde jste začínali.

zdroj: novadomus.cz a treky.cz

WELLNESS TreeHouse

Nově jsme pro vás připravili ubytování v korunách stromů - Treehouse.

 

Tento malý dům na stromě nabízí krásný výhled na rybník a malebnou krajinu v okolí Kardašovy Řečice v Jižních Čechách.

více

DUBEN ještě tam budem...

V průběhu měsíce dubna se můžete v Třeboni těšit na nejrůznější akce, doporučujeme např. výstavu květin Amarylis nebo jarní akci Květinová Třeboň, cyklistickou akci Krajem rybníků, Brány památek dokořán, koncerty, divadla.

 

Na konci dubna se pak na nejrůznějších místech Třeboňska koná stavění májky a následné pálení čarodějnic.

více

NOVINKA - VENKOVNÍ WELLNESS v apartmánech II.

Nově jsme pro Vás připravili VENKOVNÍ KOUPACÍ SUD, VENKOVNÍ SAUNU a VENKOVNÍ BAZÉN.

více

AKCE V ROCE 2019

Už známe termíny vyhledávaných kulturních akcí v Třeboni.

Jaké to jsou?

více

Ubytování od 200 Kč

Nabízíme ubytování pro Vás a vaši rodinu od 200 Kč za osobu. Nejlevnější ubytování na Třeboňsku v komfortním apartmánu!

více

Aktuální počasí

 

Penzion nabízí

 • rodinné apartmány pro 2 - 6 osob (dětské pokojíčky)
 • vybavení a hračky pro děti
 • dětské hřiště, bazének
 • možnost ubytování s domácími mazlíčky
 • velká zahrada s grilováním
 • internet WiFi
 • parkování zdarma u penzionu
 • úschova kol pod střechou
 • zapůjčení cyklistických kol až pro 4 osoby
 • vozík za kolo pro dvě děti
 • hole Nordic Walking
 • pivní pípu s chlazením
 • zajištění VIP rybářské povolenky, zapůjčení rybářského prutu
 • 200 m od penzionu rybník Staňkov

Objevte rodinnou dovolenou s dětmi

Rodinná dovolená s dětmi v ČR - Třeboňsko

Chcete strávit příjemnou rodinnou dovolenou s dětmi, v krásném a čistém prostředí Jižních Čech? Pak právě pro Vás máme připravené ubytování včetně dětských pokojíků!

více
rezervace ubytováníFacebook
Zavřít

 

 

 

 

 

 

NOVINKA ROKU 2019 - SAUNA, KOUPACÍ SUD...

Nově jsme pro vás připravili ubytování v korunách stromů - Treehouse. Tento malý dům na stromě nabízí krásný výhled na rybník a malebnou krajinu v okolí Kardašovy Řečice v Jižních Čechách. VÍCE INFORMACÍ >>

 

 
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím