ubytování Třeboňsko U Zlaté rybky

Trasa pro vozíčkáře i maminky s kočárky u Chlumu u Třeboně

V Lutové u Chlumu u Třeboně je přístupná trasa pro vozíčkáře. Tělesně postižení se po ní mohou vydat například k pomníku Emy Destinnové, známé operní pěvkyně. Vozíčkáři mohou v okolí Chlumu využít zhruba 24 km stezek, které jsou dostatečně široké a upravené pro vozíčkáře.

Stezka je součástí širšího projektu nazvaného Turistika pro všechny. Na stezce nechybí bezbariérové restaurace nebo mobilní záchod.

Všechny trasy začínají a končí v Lutové. Nejdelší měří 24 kilometrů, nejkratší 10. Přehledné značení a mapa umožňují zvolit si nejvhodnější trasu i nepohyblivým turistům.

  • Modrá barva vozíku značí nejlehčí trasu,
  • červená barva značí náročnější trasu pro zdatnější vozíčkáře nebo s doprovodem
  • a černá barva značí trasy pro vozíčkáře s doprovodem.

Nejzajímavější trasa - Krajem Emy Destinové

Nejdelší a patrně i nejzajímavější výlet nabízí stezka k pomníku známé operní pěvkyně Emy Destinnové, která trávila konec svého života na zámku ve Stráži nad Nežárkou. Pomník se nachází u řeky Nežárky ve Stříbřeci. Trasa k pomníku a zpět měří 13 kilometrů.

Přijeďte k nám do penzionu strávit dovolenou, čeká na Vás pohodlné ubytování na Třeboňsku U Zlaté rybky. Naše ubytování je ideální pro rodiny s malými dětmi, kočárky u nás pohodlně zaparkujete.

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout