ubytování Třeboňsko U Zlaté rybky

NOVÉ cyklostezky z města Třeboň

Nové, tématické zaměřené cyklostezky připravilo v letošním roce město Třeboň. Můžete si je stáhnout i v přiložených dokumentech, kde najdete popis trasy a mapku. Líbit se budou i dětem, především trasa "když v dubu straší".

Když v dubu straší aneb pověstmi opředená místa kolem Třeboně

Délka: 44 km

Zajímavosti na trase: rybník Svět, Krčínův dub, rybník Rožmberk, Rožmberská bašta

Trasa nás provede místy spjatými s pověstmi tohoto rybníkářského kraje. Navštívíte cestu, kudy se za bouřlivých nocí prohání kočár tažený koucoury, místo, kde byl osvobozen Jakub Krčín z moci pekla a další zajímavé lokality. Jedna z pověstí vypráví, že Krčín začal stavbu Rožmberka modlitbou a stavbou šibenic. Na stavbě muselo pracovat až osm set lidí a regent vládl stavbě velmi tvrdě. Není tedy divu, že o Krčínovi kolovaly nejruznější pověsti. Více se dozvíte v přiloženém letáku.


Operace Aus Dunajitz...krajem rybníků

Zajímavosti na trase: křížová cesta na Dunajovické hoře, Nadějská rybniční soustava, Přírodní památka Slepičí vršek (pískový přesyp), kamenný most, kaple u sv. Víta, Kotěrova vodárna

Na trase můžeme sledovat napínavý příběh honu na německé špiony v Československu na prahu 2. světové války. Cestou narazíme i na stopy vojenské činnosti v okolí Třeboně - bývalá střelnice, prvorepublikový bunkr...Cestu si můžeme zpestřit luštěním jména Dunajovické spojky.


Za krásnou, leč prohnanou pokojskou...až k cípu Rakouska

Zajímavosti na trase: mimoúrovňové křížení dvou stok, zřícenina poutního kostel Narození Panny Marie, Kněžská skála, nejsevernější bod Rakouska

Tato trasa je nejdelší a vyvede nás i do zvlněné krajiny přírodního parku Homolka - Vojířov. Méně zdatní cyklisté mohou využít některou ze zkratek. Cestou nás provází četnické pátrání po bandě zlodějů v čele s krásnou pokojskou.


Přijeďte strávit svou dovolenou k nám do penzionu na Třeboňsko a každý den můžete projet některou z těchto cyklotras či vybrat z dalších možností. A že jich na Třeboňsku skutečně je požehnaně.

Rezervujte si ubytování ve Staňkově U Zlaté rybky

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout