ubytování Třeboňsko U Zlaté rybky

Jindřichohradecká úzkokolejka - jízda parním vláčkem

Nedaleko našeho penzionu U Zlaté rybky, v krásné krajině České Kanady, mezi lesy, kopci a rybníky najdete opravdovou raritu: poslední úzkorozchodnou železnici v Čechách. Parní vlaky vyjíždí na úzkokolejky od května do září, motoráčky jsou v provozu celý rok. Vlaky jsou taženy parní lokomotivou, pocházejících z let 1898 - 1958. Během roku pořádájí dráhy různé zajímavé akca a programy pro celé rodiny.

Vlaky zde jezdí od roku 1897 a mají ještě původní rozchod železnice - pouhých 760 mm. Trať je významnou technickou památkou a jednou z nejnavštěvovanějších turistických zajímavostí Jindřichohradecka.

Obě tratě, Jindřichův Hradec – Nová Bystřice i Jindřichův Hradec – Obrataň, dodnes slouží ke každodenní osobní a nákladní dopravě. Trať do Nové Bystřice je dlouhá 33 km, severní větev úzkokolejky do Obrataně měří 46 km.

Ve všech vlacích je povolena přeprava kol, většina zastávek je na znamení. Jízdenky se vydávají ve vlaku a ve stanicích J. Hradec, N. Včelnice, Kamenice n. Lipou, Černovice u Tábora a Nová Bystřice. Na trati neplatí komerční slevy ČD.

V Nové Bystřici si můžete prohlédnout nové Regionální muzeum úzkokolejné dráhy.

 

Okolí úzkokolejky nabízí hrady, zámky, muzea, Lanový park Landštejn, Houbový park, Pevnostní areál Slavonice, Keramika Maříž, dětské dílny, několik možnosti koupání (rybník Osika, Jindřišská pískovna, aquapark), několik turistických tras a cyklotras.

Kulturní akce v Jindřichově Hradci >>

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout