ubytování Třeboňsko U Zlaté rybky

Litschau v Rakousku - 10 km

Jezera, rosáhlé lesy, rašeliniště a hornatá krajina - to je příroda okolo Rakouského městečka Litschau. Zde na vás čekají četné cyklostezky a turistické stezky. Čeští turisté jsou zde opravdu vítáni, domluvíte se i v českém jazyce.

Litschau je také městečkem golfu, nabízí i krytý bazén s nabídkou relaxace, fitness, wellnes nebo projížďka po jezeře Herrensee.

Informace o Litschau

Litschau (česky Ličov) je nejsevernějším městem Rakouska. Je to malé, útulné městečko se 3000 obyvateli. Založeno bylo již v roce 1386 a nabízí spoustu zajímavých památek. Městečkem protéká řeka Reissbach (česky Dračice).

Za návštěvu stojí:

  • hrad s 25 m vysokou výlcovou věží
  • 18 jamkové golfové hřiště, par 3 pro začátečníky (najdete zde cvičné plochy driving range, putting green, chipping green, jsou vám k dispozici zkušení trenéři, kteří Vás zasvětí do golfového sportu). Vše se BEZ členství! Na místě si můžete zapůjčit také golfové hole.
  • kryté lázně a bazénový komplex (sportovní bazén, ​​brouzdaliště pro děti, whirlpoole, solárium, bufet, finskou saunu, biosaunu a parní lázně. Bazén najdete na adrese: Školní ulice 9, 3874 Litschau).
  • tenisové kurty
  • jízdy na koních
  • zámek a kostel

Herrensee - plážové koupaliště v Litschau

Jezerní koupaliště nabízí vytápěný bazén, brouzdaliště pro děti, víceúčelové hřiště, hřiště na plážový volejbal, tenisový kurt, obří šachy a další vybavení.

Okolo jezera vede 4,5 km dlouhá naučná stezka. Na jezeře se můžete projet v lodičce, kterou si zde můžete zapůjčit. Dále si můžete zapůjčit motorové šlapací čluny, veslařské loďky nebo vodní šlapací kola. Ani v zimních měsících se zde nudit nebudete. Jezero Herrenss je ideální k zimnímu bruslení nebo curlingu.

Lyžařské Běžecké trasy

V zimním období město Listschau nabízí dvě udržované běžkařské trasy v délce 7 až 10 kilometrů. Terén zvládnou i úplní začátečníci.

Litschau se nachází jen 10 km od apartmánů U Zlaté rybky

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout