ubytování Třeboňsko U Zlaté rybky

Slavonické podzemí - 43 km

Město Slavonice se řadí svou bohatou historií k nejpřednějším v České republice. Jen málokdo z nezasvěcených však ví, že pod převážnou většinou domů na dolním náměstím Míru a Horním náměstí tohoto města se rozprostírá poměrně členitý a doposud ne zcela zmapovaný systém středověkých podzemních chodeb.

Slavonická Stavební huť zpřístupňuje část podzemí pro veřejnost od roku 1998. Vybrat si je možno ze dvou prohlídkových tras, podle jejich náročnosti.

 

Návštěvní hodiny:

Červenec a srpen otevřeno denně 9:15 - 17:30. Poslední prohlídka startuje v 17:00.

Mimo prázdniny se provádí pouze na krátké trase a prohlídku je nutno objednat od 9:00 do 16:00 hod min. 24 hodin předem u průvodce na telefonu 777 038 978, či mailem na podzemi@shslavonice.cz.

 

Po cestě na obou trasách jsou vidět původní kamenné obezdívky těžebních míst, vodní jímky a záseky pro ukládání svítidel. Cihelné zdivo je nové a souvisí se sanacemi prováděnými současně s čištěním a mapováním podzemí. Odbočky na obou trasách jsou zajištěny mřížemi, nebo končí v nepřístupných podzemních kobkách.

I přes to, že slavonické podzemí svými rozměry profilů chodeb patří mezi nejmenší v naší republice, není zásadou, že jsou určeny pouze štíhlým návštěvníkům. Důkazem je prozatímní rekord největšího odvážlivce o výšce 215 cm a 130 kg živé váhy při soukání podzemím z roku 2001.

více na www.shslavonice.cz

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout