ubytování Třeboňsko U Zlaté rybky

Greenway Rožmberského dědictví

Greenways Praha Vídeň je síť stezek a tras pro cyklisty, pěší, jezdce na koních či vodáky.

Třeboňskem prochází červená stezka, takzvaná Greenway Rožmberského dědictví. Od páteřní zelené stezky se odděluje kousek za Táborem v Lomu u Tábora a pokračuje po cyklostezce č. 12 přes Želeč do Zálší, kde navazuje na cyklostezku číslo 1133 až do Veselí nad Lužnicí.

Z Veselí pokračuje Greenway po trase číslo 1034, kde vede okolo rybníků Naděje, Dobrá vůle, Víra a Blaník. Za obcí Klec trasa odbočuje na cyklostezku 1170 a směřuje do obce Lomnice nad Lužnicí. Z Lomnice už vyjíždíte po trase 122 okolo rybníka Dvořiště do vesničky Kolný, kde Greenway odbočuje na trasu 1054 a dále vede přes obec Lhotice až k Horusickému rozcestí. Pak pokračuje po trase 1056 až k Hluboké nad Vltavou.

Tam můžete navštívit státní zámek Hluboká nad Vltavou nebo Zologickou zahradu Ohrada.

Hluboká nad Vltavou

Z Hluboké nad Vltavou pokračuje Greenway po cyklotrase číslo 12 přes České Budějovice, Český Krumlov, Rožmitál na Šumavě až do vesnice Trojany, kde je přejezd na trasu číslo 34. Po ní vede dále přes Rychnov nad Malší až do Leopoldova, kde odbočuje na trasu 1193. Po této trase pokračuje až do Pohorské Vsi, kde opět odbočuje na cyklostezku číslo 1191 a vede do obce Benešov nad Černou.

Tam je další odbočka na trasu 1187 (kolem říčky Černá) a stezka pokračuje až k Mlýnskému Vrchu. Zde se napojuje na stezku číslo 34 a vede přes Dobrou vodu až do obce Nové Hrady.

Tam si můžete prohlédnout hrad Nové Hrady nebo odbočit na naučnou stezku s názvem Paměti Novohradska.

Nové Hrady

V Nových Hradech Greenway pokračuje po stezce číslo 1050 do Jílovic, odkud vede po cyklotrase číslo 1034 přes Kojákovice a Domanín do Třeboně. Tam se napojuje u největšího českého rybníka Rožmberk na cyklostezku číslo 1035, která vede po hrázi tohoto rybníka. Asi 1,5 km za obcí Smítky trasa odbočuje doleva po modré turistické značce na Novosedly nad Nežárkou, kde se opět napojuje na cyklostezku číslo 1170.

Odtud pokračuje do obce Jemčina, kde si můžete prohlédnout zámek Jemčina, a také zde Greenway od­bočuje doprava a vede dále po silnici na Hatín a Buk až do Jidřichova Hradce.

Zde se opět napojuje na hlavní Zelenou stezku Greenways Praha – Vídeň.

zdroj: www.trebonsko.cz

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout