ubytování Třeboňsko U Zlaté rybky

Na kole selským barokem za husitskou historií

Výlet je exkurzí malebnou krajinou, jihočeským selským barokem a husitskou historií. Trasa dlouhá 98 km vás povede z Českých Budějovic na sever údolím řeky Vltavy kolem zámku Hluboká a dál malebnými vesničkami přes Soběslavská a Veselská blata a po stopách husitů až do jejich středověké pevnosti – města Tábor. Trasa je středně náročná, vhodná pro všechny typy jízdních kol.

Z Českých Budějovic

se vydáte po levobřežní Vltavské cyklistické cestě totožné s trasou CT12 severně podél Vltavy přes Bavorovice, dál po CT12A se zastávkou v ZOO Ohrada či na zámku Hluboká. Z Hluboké nad Vltavou pokračujte stále po Vltavské cyklistické cestě po levém břehu Vltavy kolem Karlova hrádku až do vorařské osady Purkarec. Zde vás přívoz dopraví na pravý břeh Vltavy, kde se průjezdem obcí Kostelec a Líšnice znovu napojíte na CT12. Ta vás povede přes obce Radonice, Dolní a Horní Bukovsko, až do vesničky Zálší, centra oblasti Soběslavsko-veselských blat s jedinečnou ukázkou Jihočeského selského baroka.

Navštívíte okolní vesničky jako Mažice, Klecaty, Borkovice (naučná stezka Borkovická blata) a Záluží (skanzen).

V Soběslavi vás zaujme gotický rožmberský hrad (dnes knihovna), Blatské muzeum, kostel na náměstí s přístupnou věží, Rožmberský a Smrčkův dům.

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout