ubytování Třeboňsko U Zlaté rybky

Okolí Třeboňska

Hluboká nad Vltavou

 

 

Jižní Čechy - Třeboňsko

Krajina Jižních Čech je známa řadou rybníků a malebných vesnic. V tomto kraji je 623 obcí, z toho 53 měst. Mezi nejznámější historická města patří bezesporu Třeboň, Jindřichův Hradec, České Budějovice a Český Krumlov.

Vesničky se vyznačují svou jihočeskou architekturou ve stylu "selského baroka" - krásně zdobené štíty selských stavení najdete téměř v každé obci. Mezi nejkrásnější patří Holašovice, které jsou na seznamu UNESCO.

Je zde i mnoho hradů a zámků, které stojí za to navštívit -

Další historické zajímavosti jsem pro Vás připravili zde >>

 

 

 

 

 

 

Chlum u Třeboně Jižní Čechy

Okolí Staňkova

Obec Staňkov se nachází v Jižních Čechách, na Třeboňsku. Hlavní dominantou Staňkova je stejnojemenný rybník - Staňkovský.

Chlum u Třeboně najdete necelé 4 km od penzionu U Zlaté rybky. Staňkov je podobnou rekreační oblastí jako Chlum u Třeboně. Na Staňkově najdete však větší klid a pohodu u rybníku, a přesto budete mít Chlum blízko.

V okolí jsou ještě další zajímavá městečka a obce, které můžete navštívit na kole a udělat si tak poznávací výlet. Mezi ně patří Třeboň, Jindřichův Hradec, Nová Bystřice.

 

Náš tip: navštivte s dětmi hvězdárnu Zájezk v Chlumu u Třeboně - jen 4 km od našeho ubytování!

 

Přes hranice s Rakouskem městečko Litschau >>

 

Stráž nad Nežárkou

leží severně cca 15 km od našeho ubytování. Zajímavostí je zámeček, který kdysi patři známé operní pěvkyni Emě Destinové. Zámeček je přístupný veřejnosti v určitém období v roce. V zámku si můžete prohlédnout nejucelenější a nejrozsáhlejší muzejní expozici, která je procházkou celým životem a dílem této známé pěvkyně. V zámku se konají v průběhu roku i různé kulturní akce a koncerty.

Projít si můžete

  • hradní a zámecký okruh
  • galerii a expozici Emy Destinnové
  • atraktivní okruh

 

Přírodní zajímavosti v okolí Třeboně

 

Přírodní zajímavosti v okolí Staňkova

Losí blato u Mirochova (Přírodní památka)

Nachází se jihovýchodně od Mirochova. Na rozsáhlé ploše 285,4 hektaru se nachází typické lesní rašeliniště třeboňské oblasti. Název pochází od výskytu losů, kteří se tu usídlili při své migraci směrem z Polska na jih. Odumírají zde přirozené porosty borovice lesní a smrku, v menší míře taky blatky.

Rašeliniště Pelé

Leží poblíž Staňkova a Chlumu u Třeboně. Území bylo vyhlášeno roku 1994 na ploše 11,3 hektaru. Jedná se o zaplavovanou nivu na soutoku dvou lesních potoků. Ty jsou meandrující, s četnými malými tůněmi. Typická je chrastice rákosovitá, ďáblík bahenní a bublinatka jižní. Žije tu i rak říční, vážka tmavoskvrnná a vodouch stříbřitý.

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout