ubytování Třeboňsko U Zlaté rybky

Kardašova Řečice - Jindřichohradecko

Kardašova Řečice je malé městečko ležící v severozápadní části okresu Jindřichův Hradec, 12 km západně od Jindřichova Hradce.

Zajímavosti ve městě

Má asi 2300 obyvatel. První doklady existence města pocházejí z roku 1267. Zajímavostí městečka je kostel svatého Jana Křtitele, jehož základ je ve starém románsko-gotickém chrámu. V městečku najdete barokní zámeček, postavený v první polovině 18. století. V současnosti je nepřístupný.
Upomínkou na život zdejší židovské komunity je židovský hřbitov, který se nachází asi 1 km jižně od městečka, směrem k rybníku Nový.

Zbytky hradu jsou nejstarší řečickou památkou - leží asi jeden kilometr na jih na zalesněném návrší. Účelem tvrze bylo hájit zemskou cestu. Po vybudování nepoměrně většího hradu v Jindřichově Hradci pozbyl tento řečický svého významu a od 16. století je v archivních materiálech zmíněna místní tvrz jako opuštěná. Místo nyní připomíná návrší a cedule u vedle běžící komunikace.

Ve městě se nachází obchody, služby a vše co můžete při dovolené potřebovat. Na náměstí můžete stejně jako na několika jiných místech využít volné WiFi připojení.

 

Cyklostezky do okolí

Zde jsme pro Vás připravili několik cyklostezek, které můžete při své letní dovolené v našem ubytování v Kardašově Řečici projet.
Prohlédnout cyklostezky >>

 

Co navštívit v okolí

Ve vzdálenosti tří kilometrů se nachází rybník pro sportovní rybolov.

Do města Třeboň můžete dojet, aniž byste museli jet na kole po hlavních komunikacích.

 

Tipy do okolí ubytování U Zlaté Rybky

Česká Kanada a Jindřichohradecko patří k nejkrásnějším lokalitám u nás v ČR. Díky svému mírně vlnitému terénu je tato oblast hojně vyhledávaná cyklisty a turisty, k vidění je spoustu přírodních zajímavostí i historických památek.

Zde jsme pro Vás připravili informace o nejbližším okolí Kardašovy Řečice, tyto krásné jihočeské vesničky pak můžete navštívit při cyklovýletech.
podrobné informace >>

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím