ubytování Třeboňsko U Zlaté rybky

Chlum u Třeboně

Chlum u Třeboně najdete necelé 4 km od penzionu U Zlaté rybky. Staňkov je podobnou rekreační oblastí jako Chlum u Třeboně.

Na Staňkově najdete však větší klid a pohodu u rybníku, a přesto budete mít Chlum blízko.

 

ubytování Chlum u Třeboně - ubytování Třeboň a okolí

 

Celá Chlumecká oblast se nachází se v krajině rybníků, 12 km jižně od Třeboně, v oblasti CHKO Třeboňsko.

 

 

Chlum u Třeboně je také znám jako rekreační centrum všech turistů, kteří milují kempování. Centrum Chlumu tvoří rybník Hejtman, barokní zámeček na hrázi rybníka, kostel Panny Marie a malé náměstí s kašnou.

 


Zvětšit mapu

Služby v Chlumu

  • pošta, radnice, banka, knihovna
  • internet, informační centrum,
  • zdravotnické zařízení - lékař, lékárna,
  • půjovna kol, sportovní zázemí (hřiště na fotbal, volejbal nebo tenis)

 

Aktuální kulturní akce v Chlumu >>

 

Historické zajímavosti ChlumuZámek v Chlumu u Třeboně

Zámek v Chlumu u Třeboně

Barokní zámeček najdete v samém srdci Chlumu, stojí u rybníku Hejtman. Patří soukromému majiteli a je veřejnosti nepřístupný. Zámeček však obklopuje překrásný park s množstvím exotických stromů a keříků, které si můžete prohlédnout. V parku najdete zajímavé sochy z 18. a 19. století.

Byl dokončený v roce 1710, dnešní podoba však pochází z konce 19. stolení a začátku 20. století.

 

Barokní kostel Panny Marie

Významnou architektonickou památkou je také barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie, který najdete na náměstí. Dokončený byl v roce 1745. Zajímavostí je křížová cesta, která vede od kostela k zámečku a má celkem 14 zastavení. Ta pochází z 2. poloviny 18. století. V roce 2008 kostel prošel rekonstrukcí střechy a fasády.

V nočních hodinách je kostel osvětlený a září do širokého okolí celého Chlumu.

 

Barokní kostel Panny Marie Chlum u Třeboně

PROHLÍDKY KOSTELA 

Mimo turistickou sezonu lze domluvit na tel.: 384 797 406 s MUDr. J. Válkovou nebo na tel.: 728 637 127 s Martinou Kučerovou.
Vstupné ve prospěch kostela: dospělí 50 Kč, školní děti a studenti 20 Kč.
V kostele k dispozici: velký výběr knih, pohlednice a prospekty kostela, chlumecké poutnické oplatky, turistické razítko aj.

 

Rybník Hejtman

Rybník Hejtman byl založený v 16. století a v současnoti slouží k rekreačním účelům. Vzhledem ke členitosti jeho břehů nabízí klidné a plnohodnotné rybaření. Ryby jsou nasazovány průběžně po celý rok.

 

Informační centrum Chlum u Třeboně

Pokud zatoužíte po dalších a podrobnějších informací o okolí Chlumu u Třeboně, Třeboňska nebo Hamru, navštivte místní informační centrum.

To je pro Vás otevřeno v hlavní sezoně, od půlky června do konce srpna.
Telefon.: 384 797 873
 Informační středisko městyse, ul. Třeboňská, Chlum u Třeboně, 378 04

 

Nová hvězdárna Chlum u Třeboně

Hvězdárna Zájezek  v Chlumu u Třeboně byla otevřena pro veřejnost v létě roku 2013, nabízí možnost výjimečné podívané na denní i noční oblohu profesionálním hvězdářským dalekohledem, jehož prostřednictvím lze přenášet obraz také do prezentačního sálu, můžeme tak poskytnou pohled na zajímavé úkazy i pro velké skupiny zájemců.

Hvězdárna je vybavena zrcadlovým dalekohledem o průměru 25 cm.

Díky vysoké světelnosti dalekohledu si mohou pozorovatelé vychutnat nádherný pohled na různé objekty noční oblohy (galaxie, hvězdokupy, mlhoviny). Samozřejmostí je pak také úchvatný pohled na planety a Měsíc. Hvězdárna disponuje také slunečním filtrem a pozorování není tedy omezeno jen na noční pozorování. Přes den si díky tomuto filtru můžete prohlédnout sluneční skvrny, ale stejně jako v noci záleží na počasí.

Informace pro návštěvníky:

Otevřeno od úterý do neděle (v letním období)

Cesty křížem krážem vesmírem

Vesmírné menu vám nabízí výběr ze zajímavých témat, jejichž výklad bude probíhat v přednáškové místnosti s promítacím plátem. Je jen na vás, které přednášky vás zajímají a kolik si jich vyberete… za stejnou cenu si jich můžete vyslechnout až šest. Hlavním chodem našeho Vesmírného menu je pozorování denní či noční oblohy přímo ve hvězdárně.

Více informací >>


Rezervujte si ubytování Třeboňsko

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout